Çift Kat Membran Uygulaması

  • Gösterim: 235

Artık çatılarda kiremit devri kapanmak üzere ve yeni nesil uygulamaların çatılarda yapılmasına başlanmıştır. Kiremit çatı, veya sandviç panel kaplama, gibi ağır malzemeler yerine Çift kat membran uygulaması, denilen çatı üzerine şaloma ile yapıştırılan çatıya membran uygulama, işlemi devreye girmiş bulunmaktadır. Çatınızın iskeleti üzerine ya da sıfır çatı iskeleti üzerine 11mm’lik OSB çakılıp ardından çift kat membran uygulaması, dediğimiz işlem yapılmaktadır. OSB çatı kaplama işleminden sonra boyalı galvaniz eksiz oluk uygulaması yani yağmur oluğu montajı yapılır ardından, Çift kat mebran çatı kaplama uygulaması yapılmaktadır.

Çift kat membran uygulaması, beton zemin üzerine membran uygulama, kiremit desenli membran, şıngıl görünümlü membran

Konuya daha farklı bir açıklık getirmek adına şunu söylemeliyim ki, çift kat derken alt kat uygulamada Polyester keçeli siyah membran yapıştırılması ile başlanır. Ardından yapılacak olan işlem aslında çeşit çok olduğu için modelleri ve fiyatları da ona göre değişmektedir. Kiremit desenli membran, şıngıl görünümlü membran ve arduazlı kumlu membran, yeşil kumlu membran gibi birçok çatı kaplama işlemi yapılmaktadır.

Çift kat membran uygulaması, bir de zeminde yapılmaktadır. Zeminde zıt şekilde iki kat membran beton zemin üzerine uygulanmaktadır. Suya karşı büyük bir önlem olarak bilinmektedir. Teras izolasyonu olarak da çift kat membran uygulamaları yapılmaktadır. m2 birim fiyatı hakkında bizi arayıp öğrenebilirsiniz.

http://www.zoofirma.ru/
http://www.zoofirma.ru/